איפה יש עמדות טעינה לרכב חשמלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

רכשתם מכונית חשמלית ואתם מעוניינים להרגיש חופשי לנהוג בה ולצלוח באמצעותה את הארץ לאורכה ולרוחבה? ודאי תרצו גם להטעין אותה בכל אותם מקומות בהם תשהו, רצון לגיטימי והגיוני. יחד עם זאת, על אף שהתשתית בארץ לצורך טעינה חשמלית לרכב חשמלי במקומות ציבוריים, נמצאת עדיין בתחילת הדרך, בהחלט תוכלו למצוא מספר אופציות לטעינת הרכב כשאתם נמצאים אתו מחוץ לבית. נכון להיום, תמצאו בישראל שתי אפשרויות עיקריות ל – טעינה חשמלית לרכב שלכם – טעינה שהיא ציבורית וטעינה ביתית.

נקודות טעינה לרכב חשמלי

מוטב יהיה לשים את הדברים על השולחן. כשהחלטתם לרכוש רכב חשמלי, לקחתם בחשבון את השיקול המהותי שנבע מהבטחות רבות שנזרקו לאוויר בנוגע להתקנה של עשרות עמדות טעינה ברחבי הארץ. הייתה גם שמועה שקיים הסכם עם אחת מחברות הדלק להציב בתחנות

שלה עמדות טעינה ייעודיות לרכב חשמלי, ואפילו דובר על עמדות טעינה מהירות במיוחד, שבמשך עשרים רגעים יצליחו למלא את הסוללה של הרכב. אך כל שנה הבטחה זו התרחקה יותר ויותר והתשתית, מזה כבר חמש שנים, לא פותחה בהתאם להבטחות הרבות, אבל עדיין יש כמה עמדות טעינה ברחבי הארץ שניתן להטעין בהן את הרכב החשמלי, מלבד הטעינה הביתית.

עמדות טעינה ציבוריות ברחבי הארץ

בין טבריה לאילת קיימות סך הכל חמשים ותשע עמדות טעינה. רובן ממוקמות בסמוך לאכסניות וחניונים, כמו חניוני אחוזת בית בתל אביב, בקניונים למיניהם כמו בקניוני עופר, במרכז המסחרי – ביג. חלקן ממוקמות במלונות, כמו במלון לאונרדו או ישרוטל או במוסדות שונים כמו, פארק יד הנדיב, במוזיאון תל אביב לאמנות וכדומה. לעמדות מסוימות יהיה צורך להתחבר על ידי כרטיס שנדרש לרכוש מהחברה.

תחנות טעינה לרכב חשמלי

חשיבותן של עמדות אלה

תחנות טעינה לרכב חשמלי הן הכרחיות ומאפשרות הגדלה של טווח הנסיעה לכל מי שמחזיק ברכב חשמלי. ניתן לבלות בתל אביב ולהיות שקטים שבינתיים הרכב מוטען. אבל לא רק שם, גם בדרום הארץ ובאזור הצפון, בערים השונות ובקניונים תמצאו נקודות טעינה לרכב חשמלי. בכל מקרה, מומלץ לוודא על תקינותן של העמדות, כיוון שלעתים מגיעים לעמדה מסוימת בידיעה שניתן להטעין בה את הרכב ומגלים לפתע שהיא מקולקלת או כבר לא פעילה, לכן חשוב לוודא היכן קיימות עמדות טעינה והאם הן כשרות ועדיין פועלות בכל מסלול של טיול אליו תצאו ברחבי הארץ עם כל המשפחה, בלי שיהיה לכם חשש שמא תתקעו ללא נקודת טעינה לרכב.

שתפו את הפוסט אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אודות גרינספוט

גרינספוט מספקת גישה נוחה לתחנות טעינה לרכבים חשמליים על ידי השקעה מתמדת בתשתיות במרחב הציבורי לרכבים חשמליים.

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

אנרגיה חשמלית לרכבים