התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

כל אדם ששוקל לרכוש רכב חשמלי וגר בבניין משותף יעסוק בשאלות היכן יוכל להתקין עמדת טעינה לרכב החשמלי בבית משותףאיך מתקינים עמדת טעינה לרכב בבית משותף ואת מי צריך לעדכן וליידע לגבי פעולה כזו? האם טעינה בבניין משותף דורשת הסכמה ממשהו? והאם יש למשהו בכלל אפשרות להתנגד לכך? ושאלות נוספות שקשורות לסוגיית הטענת רכב חשמלי – על כך נעסוק במאמר לפניכם.

כמו בכל עניין שקשור לשימושים ברכוש שהוא משותף, גם נושא עמדות טעינה לרכב חשמלי עשוי לעורר מחלוקות וחיכוכים או לגרום לחוסר נעימות, אך מאידך זה עשוי גם להוות אופציה לשיח והיכרות עם שכן שגר בסמוך. הניסיון אומר שהתקנת עמדת טעינה חשמלית בבית משותף היא נושא שלא פעם מעורר חשש ורתיעה אצל אנשים שאינם מכירים את הרכבים החשמליים. ולאמיתו של דבר אפשר להבין זאת, רוב האנשים מעולם לא נתקלו ברכבים חדשניים מסוג רכב חשמלי ואינם יודעים כיצד הוא אמור להיטען והאם לטעינה מהסוג הזה יש השלכות עתידיות עליו ועל משפחתו וישאל את עצמו שאלות רבות ללא מענה, כמו האם מדובר בהטענה שפולטת קרינה כלשהי, האם החשמל הוא על חשבון כל הבניין? מה קורה כשיש מגע של מים/  גשם? האם זה פוגם בחזות של הבניין? ועוד. כמו כל טכנולוגיה חדשה שאינה שרירה, עלולות גם כאן לעלות דאגות ולהרתיע, לכן, הקונפליקט בין החשש והחוסר הבנה לבין שכנות לא טובה, יכול להוות מכשול בסיסי עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף.

חוק מקרקעין לטעינת רכב חשמלי

מה חוק המקרקעין קובע בימינו?

טעינת רכב חשמלי היא חידוש של השנים האחרונות ובהתאם לזאת גם החקיקה שעוסקת בתחום הזה טרם פותחה דיו, לכן החוק שאליו יהיה ניתן להתייחס בינתיים הוא בהתאם לחוק המקרקעין שאומר שנדרשת הסכמה מראש של כל דייר שמתגורר בבניין עבור שימוש שנחשב לשימוש לא רגיל ברכוש ששייך לכולם. או לצרכים של עבודות ברכוש שהוא שייך לכולם ושהוא לא חלק מהתחזוקה השוטפת של הבניין. במהלך השנים, נקבעו לחוק הזה כל מיני כללים יוצאים מהכלל שהתירו ביצוע של שינויים ברכוש המשותף, גם בהיעדר הסכמה של כלל הדיירים, לצרכי מטרות כגון, התקנה של רשת תקשורת ברכוש ששייך לכולם, התקנה של דוד שמש או של מעלית, התקנה של מתקנים עבור דיירים עם מוגבלות וכדומה. כאמור, בנושא של טעינת רכב חשמלי בבית משותף עדיין לא הותקן החוק ולכן יהיה צורך בהסכמה כוללת של כל דיירי הבניין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט