התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

איך מתקינים עמדת טעינה לרכב בבית משותףהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף מצריכה היערכות מקדימה ומקצועית, שכן מדובר במציאת פתרון אשר יוביל לשכנות טובה בין הדיירים. עמדה טעינה שכזו יכולה להיות שייכת לכל דייר באופן פרטני או עבור כלל הבית המשותף ובכך להוות חלק מהרכוש המשותף של הדיירים מה שיוביל את הבניין לחדשנות, בעל אנרגיה ירוקה ולהפחתת זיהום האוויר בסביבתו.

מה חשוב לדעת?

אישור מקדים: על פי הוראות חוק המקרקעין, נכון לשנת 2020 נדרשת הסכמה של כלל דיירי הבית המשותף בעבור שימוש ברכוש המשותף (במקרה הזה, שימוש בארון החשמל ו/או חניה) שלא לטובת שימוש רגיל. האישור מצריך חתימה של כלל דיירי הבית המשותף, מהווה תנאי ראשוני לטובת התחלת הפרויקט ויש בו צורך עבור עמדת טעינה פרטית (עבור דייר באופן בודד) וגם עבור עמדה טעינה המשותפת לכלל הדיירים.

תשתית החשמל: יש להזמין חשמלאי מוסמך אשר יבחן את תשתית החשמל הקיימת בבניין המשותף ובהתאם לכך ייקבע מהו הספק המתח אותו ניתן להשית על תשתית החשמל הקיימת, ובמילים אחרות איזו עמדת טעינת רכב חשמלי בבית משותף תתאים למערכת החשמל הקיימת על בסיס הספק המתח הפנוי. בנוסף, על בסיס תשתית החשמל ניתן לדעת כיצד לבצע את ניהול העומסים בעמדות הטעינה (במידה וקיימות מספר עמדות טעינה בבניין) בצורה הטובה ביותר. כמו כן, מכיוון שלעמדת הטעינה נדרש מפסק חשמל ייעודי עבורה בלבד, חיבור החשמל יתבצע על ידי הולכת כבל חשמל ישיר מלוח החשמל של הבית ועד למיקומה של עמדת הטעינה.

בטיחות בעמדות טעינה לבית משותףסוג עמדת הטעינה: קיים מגוון רחב של עמדות טעינת רכב חשמלי בבית, אשר כל אחת עונה על צורך או דרישה ומותאמת לתשתית החשמל הקיימת. בבתים משותפים בהם עמדת הטעינה הינה עבור כלל הדיירים, חשוב שעמדת הטעינה תהייה בעלת יכולות ניהול מתקדמות, אפשרות שליטה מרחוק ויכולות ביצוע סליקה וחיובים מה שימנע ממנהלי הבית המשותף התעסקות אל מול משתמשי עמדת הטעינה. כמו כן, חשוב שלעמדת טעינת רכב חשמלי בבית תהיה יכולת ניהול עומסים חכם המאפשר שימוש במקביל של מספר עמדות הטעינה ללא חשש מעומס יתר על תשתית החשמל הקיימת.

בטיחות: על עמדת הטעינה לעמוד בכל התקנים הנדרשים ואין לחבר למערכת החשמל המשותפת עמדת טעינה שאינה עומדת בכך, שכן הדבר עלול לגרום לפגיעה משמעותית ברכב ובתשתית החשמל בבניין המשותף.

אנו ב-Greenspot בונים יחד אתכם – חברת הניהול, ועד הבניין וכמובן הדיירים עצמם, פלטפורמה ייעודית שתתאים לכל בניין משותף באופן פרטני ומספקים לכם את המעטפת המלאה להתקנת עמדת טעינת לרכב חשמלי בבית משותף שהיא איכותית, אמינה ומשתלמת אשר תחסוך בעלויות לדיירים ואף תיצור הכנסה נוספת לבניין המשותף. אנו מלווים אתכם בכל שלבי ההקמה ומספקים עבורכם לכם שירותי ניהול תוך מתן שירות ומקצועיות ללא פשרות וזמינים עבורכם לכל שאלה בנושא.

שתפו את הפוסט אם אהבתם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אודות גרינספוט

גרינספוט מספקת גישה נוחה לתחנות טעינה לרכבים חשמליים על ידי השקעה מתמדת בתשתיות במרחב הציבורי לרכבים חשמליים.

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

אנרגיה חשמלית לרכבים