עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
עמדות טעינה פרטיות לרכב חשמלי

כידוע, עמדות טעינה נרכשות באופן בלעדי, ללא קשר לרכישה של הרכב החשמלי והן מיוצרות ע"י חברות שמתמחות בייצור עמדות טעינה. כל אחד שמחזיק ברכב חשמלי יכול לבחור את העמדה שהוא מעדיף בהתאם לשיקולים של עלויות, למצב התשתית שיש לו בבית, התשתית של הרכב עצמו ובהתאם לנראות של העמדה וכדומה. במדינות בהן הענף הרכב החשמלי מפותח, הבחירה בין עמדות הטעינה תהייה הרבה יותר מגוונת, בארץ לעומת זאת, ההיצע יחסית קטן אך עדיין קיימות מספר אופציות לבחירה.

חשוב להכיר נתונים של עמדת טעינה ביתית

להלן כמה נתונים חשובים שמוטב לבדוק בטרם תבחרו עמדת טעינה ביתית:

מחירים – כמו כל מוצר, גם מחיר של עמדת טעינה עשוי להיות שונה בין חברה לחברה או סוג עמדה כזו לאחרת. התקנת עמדת הטעינה תהייה לרוב כלולה בעלות הטעינה אך לא תמיד. חשוב לברר את כל הפרטים הללו בטרם תרכשו כזאת.

עמדה שמתאימה לסוג הרכב – ודאו שעמדת הטעינה שבחרתם אכן מתאימה לסוג החיבור שיש לכם ברכב החשמלי. כאמור, במידה ובחרתם רנו תוודאו שעמדת הטעינה הוא עם חיבור מסוג 2, לעומת רכב ניסאן שדורש עמדת טעינה בעלת חיבור מסוג 1.

חשמלאי מוסמך – כל התקנה של עמדת טעינה ביתית תבוצע באמצעות חשמלאי מוסמך בלבד. תפקידו של החשמלאי יהיה לוודא עוד בטרם ביצע התקנה את מצבה של תשתית החשמל בבית שלכם והאם היא מסוגלת לתמוך בטעינה של רכב חשמלי. אם הוא ימצא שהתשתית אינה מתאימה, אתם עלולים להיכנס להוצאה כספית גדולה שתאפשר לבסוף תשתית ראויה בביתכם לטעינה של הרכב החשמלי שלכם.

עמדות טעינה ביתיות, לעתיד טוב יותר עבור כולנו

מפסק לטעינה – רכב חשמלי צריך מפסק ייעודי על לוח החשמל של הבית ובנוסף לזאת, גם כבל ייעודי שמחובר ללוח החשמל עד לרכב. לא ניתן לחבר מכשיר אחר למפסק הזה.

אחריות לעמדת טעינה – כמו בכל מכשיר חשמלי, גם מכשיר עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי  מגיע עם אחריות. האחריות תהיה שונה בהתאם לעמדה או לחברה ורצוי לברר מה מכסה האחריות ולאיזו תקופה.

תעדיפו טעינה רגילה – במידה ואין צורך בטעינה מהירה מומלץ להטעין בטעינה רגילה. טעינה מהירה יוצרת חום גבוה ועומס על הסוללה. בחרו עמדה שניתן לשלוט על המהירות.

נסכם שבכל התקנה של עמדת טעינת לרכב חשמלי בבית חשוב יהיה להתקין אותה בהתאם לכל התקנות וההוראות הנלוות, מה שיבטיח לכם בחישוב עתידי חיסכון כספי, ביטחון ושימוש בעמדה לזמן ממושך.

שתפו את הפוסט אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אודות גרינספוט

גרינספוט מספקת גישה נוחה לתחנות טעינה לרכבים חשמליים על ידי השקעה מתמדת בתשתיות במרחב הציבורי לרכבים חשמליים.

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

אנרגיה חשמלית לרכבים